Omega 3 6 9 | Dieta

Tag Archives: omega 3 6 9

SKUTKI złego odżywiania

Zaburzenia odżywiania mają swoje skutki zarówno dla naszego zdrowia fizycznego, jak i psychicznego. Im dłużej nieprawidłowo nie odżywiamy, im mniej pokarmów przyjmujemy, tym nasz organizm zaczyna gorzej pracować, po pierwsze traci na wadze, do takiego momentu, że już nie mamy z czego się odchudzać, a nasze życie staje się zagrożone, ale osoba chora nawet wtedy nie wierzy, że coś jej dolega, uważa, że dalej jest za gruba, a przez to nieatrakcyjna, nikomu się nie podoba i nie można o niej powiedzieć, że jest ładna gdyż zbyt dużo waży. Nasza uroda nie opiera się tylko na tym ile wynosi nasza waga, niektóre osoby, jak są szczupłe wyglądają mało atrakcyjnie, mężczyznom też nie podobają się wychudzone dziewczyny, dlatego nie warto się nadmiernie odchudzać, zwłaszcza kosztem własnego zdrowia. Musimy też pomyśleć o swojej rodziny, jeśli oni się już dowiedzą co nam jest bardzo to przeżywają, uważają, że to oni są winni, że poświęcali nam zbyt mało czasu, że byli złymi rodzicami, wpędzamy ich w poczucie winy.

Witaj na moim serwisie! Z zawodu jestem lekarzem internistą, który ciągle pogłębia swoja wiedzę. Na blogu zamieszczam informacje dotyczące zdrowia i leczenia wielu chorób, jeśli jesteś zainteresowany taka tematyką to zapraszam do lektury!

Leczenie grypy

Leczenie grypy odbywa się w warunkach domowych, należy spędzić w łóżku około tygodnia, wychodzenie z domu, nawet na zakupy jest zabronione, a bardzo często też nie mamy na to siły. Trzeba zażywać leki zmniejszające gorączkę, leki na katar i kaszel np. krople do nosa, tabletki do ssania, syropy. Nie można też zapominać o zażywaniu witaminy C, która jednocześnie wzmacnia nasz organizm i łagodzi odczuwalne objawy przy tej chorobie. Chociaż grypa należy do bardzo popularnych chorób zakaźnych to nie możemy jej bagatelizować, nawracająca grypa może znacznie osłabić nasz organizm i doprowadzić do licznych powikłań, jeśli nie będziemy jej prawidłowo i do końca leczyć. Często jest tak, że jeśli miną pierwsze objawy z nią związane to uważamy, że wszystko w porządku i rezygnujemy z leczenia, zaczynamy normalnie chodzić do szkoły i pracy, a objawy bardzo szybko wracają i w rezultacie zamiast wyleczyć się szybko, leczymy się dłużej niż pierwotnie zamierzaliśmy.

Witaj na moim serwisie! Z zawodu jestem lekarzem internistą, który ciągle pogłębia swoja wiedzę. Na blogu zamieszczam informacje dotyczące zdrowia i leczenia wielu chorób, jeśli jesteś zainteresowany taka tematyką to zapraszam do lektury!